امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
عوامل انتظار

    عوامل انتظار

    ما بايد سعى كنيم از حقيقت معناى انتظار آگاهى يافته و اين حالت را در خود و ديگران ايجاد كنيم.

    براى فراگير شدن مسئله انتظار و آموختن و جلوه دادن عظمت آن به ديگران، راه‏هاى گوناگونى وجود دارد كه با استفاده از آن‏ها، مى‏ توانيم حالت انتظار را در جامعه ايجاد نمائيم و در ژرفاى وجود آنان، بذر انتظار را بارور سازيم. اينك بعضى از مهمترين راه‏هايى را كه به وسيله آنها جامعه به سوى مسئله انتظار گرايش پيدا مى‏ كند، ياد آور مى‏ شويم.

    1 - آشنايى با مقام عظيم ولايت و شناخت عظمت امام زمان عليه السلام .

    2 - آشنايى با آثار شگفت انتظار به معناى كامل و مراحل عالى آن .

    3 - آشنايى با اوصاف و ويژگيهاى اصحاب امام عصر ارواحنا فداه، كه به مرحله عالى انتظار رسيده و از قدرتهاى عظيمِ روحى برخوردار شده ‏اند و فرمانهاى امام زمان ارواحنا فداه را انجام مى‏ دهند.

    4 - آشنايى با آينده انسان و جهان، تحوّلات عظيم و دگرگوني هاى مهمّى كه در زندگانى مردمِ زمان ظهور، واقع مى ‏شود .(3)

    معرفت به مقام امام زمان ارواحنا فداه، شناخت ياوران بزرگ آن حضرت، و تكميل عقلها و تكامل علمى، ارتباط با عالم نامرئى و غيب، شناخت موجودات ناشناخته، سفر به آسمان و فضاهاى دور و مسائلى ديگر از اين قبيل، مردم را به سوى مسأله ظهور امام عصر عجّل اللَّه تعالى له الفرج فرا مى‏ خواند و حالت انتظار و آمادگى براى دولت پرشكوه و اسرارآميز آن حضرت را در آنان ايجاد مى‏ كند .

    علم و آگاهى از اين‏گونه حقائق، شور و نشاط را در دل و جان همه مردمان پاك طينت، به وجود مى‏ آورد و آنان را شيفته آن روزگار پرشكوه مى‏ كند و حالت انتظار و توقّع ظهور را كه از وظائف مسلّم هر انسان است، در جامعه ايجاد مى‏ كند. اينك به توضيح مطالب ياد شده مى‏ پردازيم :


3) راه‏هاى ديگرى نيز وجود دارد كه انسان را به سوى انتظار فرا مى‏ خواند و ما درباره بعضى از آن‏ها در كتاب اسرار موفّقيّت توضيح داده ‏ايم ؛ مانند مسأله اخلاص، آشنايى با معارف، محبّت اهل بيت‏ عليهم السلام ، خودسازى و... .

 

    بازدید : 37372
    بازديد امروز : 175095
    بازديد ديروز : 235506
    بازديد کل : 154086191
    بازديد کل : 110043861