امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
ب) تكامل عقل‏ها در زمان ظهور

ب) تكامل عقل‏ها در زمان ظهور

    اكنون دو نكته جالب توجّه در روايت را، توضيح مى‏ دهيم:

    1 - حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه دست خود را نه فقط بر سر اصحاب و يارانشان؛ بلكه بر سر تمام بندگان خدا قرار مى‏ دهند. يعنى همه افرادى كه بندگى خدا را در آن روز قبول دارند؛ اگر چه در جنگ، از ياوران آن حضرت نباشند مانند كهنسالان و كودكان، از اين نعمت بزرگ برخوردار مى‏ شوند.

    2 - عقول همه مردم از پراكندگى نجات مى‏ يابد و همه داراى قدرت كامل تمركز فكر و تعقّل كه منشأ علوم و درك‏هاى خارق العاده است، مى‏ شوند. كامل شدن نيروهاى عقلى آنان، به اين معنى است كه مى‏ توانند از تمامى قدرت‏هاى مغزى خود استفاده كنند.

    آرى در روزگارى كه دست الهى بر سر مردم جهان قرار گيرد و انسان‏هاى زجر كشيده دوران غيبت را نوازش دهد، نيروهاى پنهان و نهفته در مغز انسان‏ها بر اثر تكامل عقلى، تجلّى و ظهور مى‏ يابد و به عالى‏ ترين مراحل تكامل علمى و عملى و تمدّن شگفت انگيز روزگار ظهور دست مى ‏يابند.

    براى آن كه با قدرت مغز و آثار شگفت تكامل عقلى، آشنايى بيشترى پيدا كنيد، به تشريح قدرت عظيم مغز مى‏ پردازيم:

    هر انسانى اعمّ از نابغه يا عادّى، چيزى بيش از يك ميلياردم ظرفيّت مغز خويش را در دوران زندگيش به كار نمى‏ گيرد. اگر فقط يك ميلياردم توانايى و ظرفيّت كلّى مغز، اعمّ از مغز يك نابغه يا مغز يك انسان عادّى به كار گرفته شود، تفاوتى كه بين آنها ديده مى‏ شود، يك تفاوت كيفى خواهد بود نه كمّى(22) يعنى حتى افراد نابغه ‏اى كه از قدرت عجيب فكرى برخوردارند؛ فقط مى‏ توانند از يك ميلياردم مغز خود استفاده كنند نه بيشتر. ولى چگونگى بهره‏ گيرى آنان از يك ميلياردم مغز خود بهتر از ديگران است.

    سالها پيش از اين، يكى از رياضى دانان معاصر، مطلبى پر سر و صدا را به آگاهى مردم رساند. او تخمين زد كه مغز انسان عملاً مى‏ تواند ده واحد اطلاعاتى را در خود ذخيره سازد. اين رقم را اگر به زبان ساده بيان كنيم، به اين معنى خواهد بود كه هر يك از ما مى‏ تواند كل محتواى اطلاعاتى ميليونها جلد كتاب موجود در بزرگترين كتابخانه جهان در مسكو را به حافظه بسپارد. سخن فوق در نگاه نخست، همانند محاسباتى كه در تأييد آن به عمل آمده، حيرت انگيز به نظر مى‏ رسد.(23)

    اكنون توجّه كنيد: در صورتى كه قدرت مغز انسان بر اثر تشعشع انوار درخشان مصلح جهان به تكامل رسد و انسان از تمام نيروى مغز خود - نه يك ميلياردم آن - استفاده كند و علم و تمدّن سراسر گيتى را فرا گيرد، صحنه جهان چگونه خواهد بود؟!

    در زمانى كه انسان بر اثر تكامل عقلى راه‏هاى استفاده از قدرتهاى خفته روح را پيدا نمايد و بتواند آنها را بيدار نموده و از آنها بهره گيرى نمايد، مى ‏تواند جسم خود را تابع روح خويش قرار داده و به قدرت تروّح دست يابد. يعنى مى ‏تواند جسم مادّى خود را تبديل به انرژى و امواج كند و با اين كار حالت جسمانيّت و مادّيت را از او بگيرد. وقتى كه انسان قادر بر اين كار شد؛ كرامت‏هاى فراوانى كه در آن زمان عادى است، براى او محقق مى ‏شود.

    در زمان غيبت نيز افراد بسيار اندكى كه داراى قدرت طىّ الارض هستند ، از اين راه استفاده مى‏ كنند و با گرفتن حالت ماديّت و تجسّم از جسم خويش، خود را به صورت انرژى و امواج، تبديل نموده و در يك لحظه در نقطه ديگرى از زمين، خود را ظاهر مى‏ كنند. آنان با قدرتى كه دارا هستند؛ جسم تروّح يافته خود را، به نقطه ‏اى كه مايل هستند هدايت مى‏ كنند و در آنجا آن را مجسّم مى ‏نمايند.


22) توانائيهاى خود را بشناسيد: 347 .

23) توانائيهاى خود را بشناسيد: 44.

 

    بازدید : 36805
    بازديد امروز : 41348
    بازديد ديروز : 299320
    بازديد کل : 150207663
    بازديد کل : 105523268