امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
*2 - امام زمان ارواحنا فداه و اقامه برهان و دليل

2 - امام زمان ارواحنا فداه و اقامه برهان و دليل

آرى؛ همان‏گونه كه بحث‏ها و مناظره‏ هاى حضرت امام رضا عليه السلام در شهرهاى‏ مختلف با بزرگترين دانشمندان جهان به زبان‏هاى گوناگون، بر محبوبيّت و توجّه ‏مردم نسبت به آن حضرت افزود و باعث گرايش مردم به آن بزرگوار شد، در عصر ظهور نيز امام عصر عجّل اللَّه تعالى فرجه بساط بحث و استدلال را با دانشمندان بزرگ جهان ‏مى ‏گسترانند و سراسر گيتى را برهان و دليل و فرهنگ عظيم و مستدلّ فرا خواهد گرفت. و به اين جهت در بسيارى از نقاط جهان بدون نياز به جنگ و شمشير، مردمِ‏ جهان فوج فوج و گروه گروه به صف مؤمنان مى ‏پيوندند.(84)

   حضرت امام حسن مجتبى ‏عليه السلام، از حضرت اميرالمؤمنين ‏عليه السلام نقل كرده ‏اند كه آن ‏بزرگوار فرمودند:

... يملأ الأرض عدلاً وقسطاً وبرهاناً.(85)

(آن حضرت) سراسر گيتى را سرشار از عدالت، قسط و برهان مى‏ سازد.

به همين جهت، يكى از القاب حضرت مهدى عجّل اللَّه تعالى فرجه «حجّت» مى‏ باشد؛ زيرا آن حضرت، حجّت و دليل را بر همه مردم تمام مى‏ كنند و هر گونه مشكلى را با بيان و دليل و حجّت آسان مى ‏سازند.

   اين، يكى از وجوه مشترك ميان حضرت ثامن الحجج امام هشتم‏ عليه السلام و حضرت‏ حجّت امام زمان ارواحنا فداه مى ‏باشد.


84) پيروزى امام عصر عجّل اللَّه تعالى فرجه بر سراسر جهان، عوامل گوناگونى دارد كه يكى از آن‏ها جنگ است. جنگ و ستيز نيز مخصوص كسانى است كه به پيكار با آن حضرت بر مى‏ خيزند و ديگران مانند پيران، زنان، كودكان و... از آن معاف‏ هستند. متأسّفانه دست‏ هاى ناشناخته براى ترساندن مردم از فرا رسيدن حكومت امام زمان ارواحنا فداه عامل پيروزى آن‏ حضرت را فقط جنگ و كشتار ميان مردم قلمداد كرده و از ساير عوامل تسخير جهان حرفى نمى ‏گويند. در اين باره رجوع‏ كنيد به كتابِ ديگر مؤلّف: «امام زمان عجّل اللَّه تعالى فرجه و تسخير جهان»

85) بحار الأنوار: 21/44 و 280/52.

 

    بازدید : 6981
    بازديد امروز : 20446
    بازديد ديروز : 38490
    بازديد کل : 99854116
    بازديد کل : 74522162