امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
(4) نماز ديگر براى حاجت از حضرت امام رضا عليه السلام

(4)

 نماز ديگر براى حاجت

از حضرت امام رضا عليه السلام

نماز براى كسى كه دچار غم و اندوه گشته يا حاجتى به درگاه الهى دارد.

حضرت امام رضا عليه السلام فرموده است:

دو ركعت نماز بجاى آور، در هر ركعت يك مرتبه سوره «حمد» و سيزده مرتبه ‏سوره «إِنَّا أَنْزَلْناهُ» را بخوان، وقتى كه نماز را تمام نمودى در سجده بگو:

أَللَّهُمَّ يا فارِجَ الْهَمِّ، وَيا كاشِفَ الْغَمِّ، وَمُجيبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرّينَ، يارَحْمنَ الدُّنْيا وَرَحيمَ الْاخِرَةِ، صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ، وَارْحَمْني‏ رَحْمَةً تُطْفِئُ بِها عَنّي غَضَبَكَ وَسَخَطَكَ، وَتُغْنيني بِها عَنْ رَحْمَةِ مَنْ‏ سِواكَ.

خداوندا؛ اى زداينده اندوه، و اى برطرف ‏كننده غم، و اجابت‏ كننده دعاى بيچارگان، اى كسى‏ كه رحمتت در دنيا عام است و مؤمن و كافر را فرا مى ‏گيرد و در آخرت خاصّ است و تنها شامل مؤمن مى ‏شود، بر محمّد و آل محمّد درود فرست، و به من رحمتى فرست كه با آن، آتش خشم و غضبت را نسبت به من خاموش سازى، و مرا از رحمت ديگران بى ‏نياز نمايى.

سپس طرف راست صورت را به زمين بگذار و بگو:

 يا مُذِلَّ كُلِّ جَبَّارٍ عَنيدٍ، وَمُعِزَّ كُلِّ ذَليلٍ، وَحَقُّكَ قَدْ بَلَغَ الْمَجْهُودُ مِنّي‏ في أَمْرٍ كَذا، فَفَرِّجْ عَنّي.

اى ذليل‏ كننده هر زورگوى عنادپيشه؛ و عزيزكننده هر خوار شده؛ سوگند به حقّ تو كه در اين امر تاب و توان و طاقتم به پايان رسيده، پس فرجى و گشايشى براى من برسان.

سپس طرف چپ صورت را بر زمين بگذار و همين دعا را بخوان، سپس به ‏سجده بازگرد و همين دعا را بخوان، كه خداوند غم و غصّه ات را برطرف كند و حاجتت را برآورده فرمايد.(6)


6) مكارم الأخلاق: 116/2، مستدرك الوسائل: 319/6، بحار الأنوار: 355/91.

 

    بازدید : 11445
    بازديد امروز : 17115
    بازديد ديروز : 44832
    بازديد کل : 88509304
    بازديد کل : 68827950