امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
(5) نيز نماز ديگر براى حاجت از حضرت امام رضا عليه السلام

(5)

نيز نماز ديگر براى حاجت

از حضرت امام رضا عليه السلام

مقاتل بن مقاتل گويد: به حضرت امام رضا عليه السلام عرض كردم: فداى شما شوم؛ دعايى براى برآورده شدن حاجت‏ها به من بياموزيد.

حضرت فرمود:

هنگامى كه حاجتى مهمّ از خداوند داشتى غسل كن و پاكيزه ‏ترين لباس‏ هايت ‏را بپوش و خود را خوشبو كن، سپس زير آسمان برو، دو ركعت نماز بجاى آور.

وقتى نماز را شروع نمودى، سوره «حمد» را بخوان و سوره «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَد» را پانزده مرتبه تكرار كن، سپس به ركوع برو و در آن پانزده مرتبه، مانند نماز تسبيح (نماز جناب جعفر طيّار) و با همان كيفيّت جز اينكه قرائت در اينجا پانزده مرتبه است(7)، پس از نماز سجده كن و در سجده ‏ات بگو:

أَللَّهُمَّ إِنَّ كُلَّ مَعْبُودٍ مِنْ لَدُنْ عَرْشِكَ إِلى قَرارِ أَرْضِكَ فَهُوَ باطِلٌ سِواكَ، فَإِنَّكَ أَنْتَ اللَّهُ الْحَقُّ الْمُبينُ، إِقْضِ لي حاجَةً كَذا وَكَذا، اَلسَّاعَةَ السَّاعَةَ.

خداوندا؛ هر معبودى از كنار عرش تا قعر و انتهاى زمين هر كجا كه باشد باطل و ناروا است؛ جز ذات مقدّست كه سزاوار پرستش است و تنها تو هستى كه خداوند حق آشكارى، حاجت مرا - كه فلان و فلان است - در همين ساعت، در همين ساعت برآورده ساز.

و نسبت به آنچه مى‏ خواهى اصرار و التماس نما(8)، [در «مكارم الأخلاق» افزوده ‏است: وقتى حاجتت برآورده شد، نماز شكر بجاى آور(9)].


7) يعنى در هر ركعت، قبل از ركوع و در ركوع و پس از ركوع و نيز در سجده اوّل و پس از سجده اوّل و در سجده دوّم وپس از آن در هر كدام پانزده مرتبه سوره «قُلْ هُوَ اللَّهُ أحَد» را بخواند كه در دو ركعت اين سوره 210 مرتبه تكرار مى ‏شود.

8) مصباح المتهجّد: 532، وسائل الشيعة: 258/5، البلد الأمين: 224، بحار الأنوار: 353/91.

9) مكارم الأخلاق: 113/2.

 

    بازدید : 8579
    بازديد امروز : 3933
    بازديد ديروز : 5981
    بازديد کل : 84976216
    بازديد کل : 67044042