امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
ايجاد ترس و وحشت!

ايجاد ترس و وحشت!

يكى از دليل ‏هايى كه دلالت بر دشمنى دشمنان با حكومت امام ‏زمان عجّل الله تعالى فرجه، مى ‏نمايد، رواياتى است كه دست ‏هاى دشمن‏ براى ايجاد تنفّر و ترس مردم از حكومت امام زمان عجّل الله تعالى فرجه، جعل نموده و حكومت آن حضرت را كه رحمت الهى براى ‏عالميان هستند حكومتى خشن و همراه با كشت و كشتار و خونريزى، معرّفى نموده ‏اند.

اين روايات مخالف با رواياتى است كه دلالت مى‏ كند حكومت آن حضرت پايان همۀ جنگ‏ ها و خون ‏ريزى ‏ها مى ‏باشد و رحمت خداوند را به وسيلۀ امام زمان عجّل الله تعالى فرجه نه تنها براى ‏شيعيان بلكه همۀ مردم جهان به ارمغان مى ‏آورد.

على بن محمّد كوفى يكى از كسانى است كه براى وارونه نشان‏ دادن حكومت امام زمان عجّل الله تعالى فرجه و ايجاد ترس و وحشت ميان مردم از آن دست به جعل حديث ‏هاى دروغين و ساختن ‏روايات سراسر كذب و دروغ زده است؛ كه هيچ كدام آن ‏ها توان ‏مقابله با اعتبار حديث لوح را ندارد. در حديث لوح از آن حضرت تعبير به «رحمةً للعالمين» شده است.(1)

مهم‏ تر اينكه خداوند در قرآن دربارۀ پيامبر اكرم صلّی الله علیه وآله مى‏ فرمايد:

)وما أرسلناك الاّ رحمة للعالمين) (2)

«ما تو را نفرستاديم مگر از جهت رحمت براى همۀ جهانيان«.

امام زمان زنده كننده دستورات رسول خدا صلّی الله علیه وآله هستند و انتقام‏ آن حضرت از كسانى است كه مانع رحمت الهى شده يا مى‏ شوند.

ايجاد ترس و وحشت، از بزرگ‏ ترين دسيسه ‏هايى است كه دشمنان امام زمان‏ عجّل الله تعالى فرجه از صدر اسلام به آن پرداخته ‏اند.

آن ‏ها توانسته‏ اند در طول قرن ‏ها دوستان اهل بيت علیهم السلام را از ظهور امام زمان عجّل الله تعالى فرجه غافل كنند، به طورى كه در فكر آمدن آن ‏حضرت و تشكيل حكومت آن بزرگوار نباشند.


(1) رك: صفحه 134 اين كتاب.
(2) سورۀ انبیاء ، آیۀ 107 .
 

 

 

بازدید : 597
بازديد امروز : 6763
بازديد ديروز : 79825
بازديد کل : 116239432
بازديد کل : 82932517