امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
مظلوم‏ترين فرد عالم

مظلوم‏ترين فرد عالم

    پس از آن كه ضرورت دعا براى مولاى‏مان امام زمان ارواحنا فداه را ذكر كرديم مى‏ گوييم : متأسّفانه در بيشتر مجالس مذهبى از ياد امام زمان ارواحنا فداه و دعا براى تعجيل ظهور آن حضرت غفلت مى ‏شود. و اگر بدانيم كه تاكنون چقدر از آن حضرت غافل بوده‏ ايم، متوجّه مى‏ شويم كه آن حضرت مظلوم‏ترين فرد عالم هستند.

    اكنون جرياناتى را درباره مظلوميّت آن بزرگوار ذكر مى‏ كنيم :

    1 - حجّة الإسلام والمسلمين مرحوم آقاى حاج سيّد اسماعيل شرفى نقل نمودند :

    به عتبات مقدّسه مشرّف شده بودم و در حرم مطهّر حضرت سيّد الشهداء عليه السلام مشغول زيارت بودم. چون دعاى زائرين در قسمت بالاى‏سر امام حسين عليه السلام مستجاب است، در آنجا از خداوند خواستم مرا به محضر مبارك مولايم حضرت مهدى ارواحنا فداه مشرّف گرداند و ديدگانم را به جمال بى‏ مثال آن بزرگوار روشن نمايد.

    ناگهان هنگامى كه مشغول زيارت بودم خورشيد جهان تاب جمالش ظاهر شد، گرچه در آن هنگام حضرتش را نشناختم ؛ ولى شديداً مجذوب آن بزرگوار شدم، پس به او سلام كردم و از ايشان سئوال كردم : آقا ؛ شما كيستيد؟

    فرمودند :

من مظلوم‏ترين فرد عالَم هستم.

    من مقصود آن حضرت را متوجّه نشدم و با خود گفتم : شايد ايشان از علماى بزرگ نجف هستند و چون مردم به ايشان گرايش پيدا نكرده‏ اند خود را مظلوم‏ترين فرد عالَم مى‏ داند، در اين هنگام ناگهان متوجّه شدم كه كسى در كنارم نيست.

    اينجا بود كه فهميدم خداوند دعايم را مستجاب فرموده و مرا به لقاى حضرتش شرفياب نموده، و او مظلوم‏ترين فرد عالم و امام زمان من بود، و نعمت حضور آن بزرگوار را زود از دست دادم.

    2 - حجّة الإسلام والمسلمين آقاى حاج سيّد احمد موسوى - كه از شيفتگان حضرت امام عصر عجّل اللَّه تعالى له الفرج مى ‏باشند - از حجّة الإسلام والمسلمين عالم ربّانى مرحوم آقاى حاج شيخ محمّد جعفر جوادى نقل نمودند كه ايشان در عالم كشف، يا شهود خدمت حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه مشرّف شده و ايشان را بسيار غمگين مى ‏بيند از حالِ آن بزرگوار سئوال مى‏ كند، حضرت مى‏ فرمايند :

 دلم خون است، دلم خون است.

    3 - حضرت امام حسين عليه السلام در عالَم مكاشفه به يكى از علماى قم فرمودند :

 «... مهدى ما در عصر خودش مظلوم است، تا مى ‏توانيد درباره آن حضرت سخن بگوييد و قلم فرسايى كنيد ؛ آنچه درباره شخصيّت اين معصوم بگوييد درباره همه معصومين (عليهم السلام) گفته ‏ايد ؛ چون حضرات معصومين همه در عصمت و ولايت و امامت يكى هستند و چون اين زمان، دوران مهدى ما است سزاوار است درباره او بيشتر گفتگو شود.

    و در خاتمه فرمودند :

 باز تأكيد مى‏ كنم درباره مهدى ما زياد سخن بگوييد و بنويسيد، مهدى ما مظلوم است، بيش از آنچه نوشته و گفته شده بايد درباره ‏اش نوشت و گفت«.(99)


99) بوستان ولايت : 18/2.

 

    بازدید : 4408
    بازديد امروز : 17315
    بازديد ديروز : 44832
    بازديد کل : 88509704
    بازديد کل : 68828150