امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
عريضه ها

عريضه ها

    از انواع توسّلات و استغاثه هاى مؤثّر، نوشتن عريضه به محضر والاى مولاى كريم حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه است، اين كار جدّاً آثار شگفت انگيزى دارد، زيرا كه مولاى ما حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه - چنانكه در روايات وارد شده است - بر دوستان خود رأفت و رحمت زيادى دارد. من بارها به محضر حضرتش عريضه نوشته و آثار عجيبى از آن مشاهده كرده ‏ام.

    اينك در اين بخش انواع عريضه‏ هايى كه به امام رئوف و مهربان نوشته مى شود، و بعضى از حكاياتى كه در اين مورد براى برخى از بزرگان واقع شده، بيان مى‏ نماييم :

    در كتاب «التحفة الرضويّة» مى‏ نويسد :

    علّامه بزرگوار سيّد جليل القدر محمّد تقى اصفهانى رحمه الله در فصل معجزه ‏هاى حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه مى‏ گويد : از جمله معجزه‏ هاى روشن و نورانى و كرامت‏هاى آشكار حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه حاصل شدن مقاصد و حوائج با فرستادن عريضه استغاثه به حضرتش مى‏ باشد، اين امر با ديدگان مشاهده گرديده، و با وجدان تجربه شده است.

    علّامه بزرگ شيخ عبدالحسين امينى رحمه الله - صاحب كتاب ارزشمند الغدير - حكايت شگفت انگيزى در اين رابطه براى من نقل كرد. او متوسّل به ذيل عنايات حضرت شده و پس از آن حكايتى براى او پيش آمده بود، و البتّه ايشان اجازه ندادند آن حكايت را در اين كتاب بيان كنم، او عريضه اى به ناحيه مقدسّه حضرت تقديم نموده و متوسّل به آن حضرت شده بود، ايشان مى ‏فرمود : من توسّل به حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه را در امور مهمّ و براى قضاى حوائج تجربه كرده‏ ام.(1)


1) التحفة الرضويّة : 159.

 

    بازدید : 1975
    بازديد امروز : 19684
    بازديد ديروز : 38490
    بازديد کل : 99852593
    بازديد کل : 74521401